rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski
00-902 Warszawa
ul. Wiejska10


Wniosek obywatelski

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracam się z wnioskiem o podjęcie przez Pan Prezydenta inicjatywy ustawodawczej zakazującej działalność na terenach Rzeczypospolitej wszelkich organizacji , które szkodzą interesom Polski i Narodu Polskiego, a zwłaszcza : Ruchowi Autonomii Śląska, Ruchowi Ludności Narodowości Śląskiej , Ruchowi Wypędzonych , a także ustawowego ograniczenia przywilejów mniejszości narodowych w R.P. do tylko takich uprawnień jakie mają Polacy np. w Niemczech , lub na Litwie .

W województwach : śląskim, opolskim i dolnośląskim powstają organizacje i ideologie dążące do przekształcenia należącego do Polski Śląska w region autonomiczny, a potem w odrębne państwo.

RAŚ poparł zarówno Kosowo jak i samozwańców z Północnej Osetii w Gruzji .

Rząd RP niestety zupełnie bagatelizuje obecne zagrożenia!

Uzasadnienie konieczności podjęcia Prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej :

W sytuacji prawnej , kiedy funkcjonuje demokratycznie wybrany Sejmik Województwa Śląskiego , niezależny od Rządu R.P. , działalność organizacji dążących do autonomii Śląska podważa istniejący porządek prawny i grozi rozpętaniem w naszym województwie wewnętrznych konfliktów analogicznych do wcale nie tak odległego od naszych granic
Kosowa.

Tworzenie ideologii, że w naszym województwie powstaje rzekomo nowy naród, znieważa wszystkich prawdziwych Ślązaków, którzy są równocześnie Polakami.

Nie ma czegoś takiego jak naród śląski, bo ta ziemia nasiąknięta jest krwią patriotów którzy walczyli w powstaniach śląskich w latach 1919,1920,1921pod biało-czerwoną flagą, harcerzy, którzy bronili wieży spadochronowej w Katowicach w 1939 roku, żołnierzy AK walczących z hitlerowskim okupantem , partyzantów Narodowych Sił Zbrojnych, którzy walczyli z sowieckim totalitaryzmem i z UB, a także górników z kopalni „Wujek" którzy oddali życie za polską „Solidarność" w stanie wojennym .

Prawdziwi Ślązacy walczyli o Polskę i dlatego takie organizacje jak RAŚ, RLNŚ i tzw. „Ruch Wypędzonych" szkodzą Polsce i powinny jak najszybciej zostać zdelegalizowane, bo szkodzą znakomitej większości mieszkańców województwa śląskiego, którzy są dumni z tego, że Śląsk to jest Polska.

Fakt , że RAŚ mimo odmowy rejestracji w Katowicach , znalazł sposób na legalizacje w mieście Rybnik nie zwalnia Rządu R.P. od obowiązku szukania rozwiązań legislacyjnych dla delegalizacji wszystkich trzech w/w organizacji.

Śląski Urząd Wojewódzki jest jednostką legalnej administracji rządowej Narodu Polskiego , a Sejmik Woj. Śl. reprezentuje demokratyczny samorząd, dlatego organizacje , które dążą do autonomii Śląska, lub zakładają tzw. „ nowy naród śląski" godzą w interesy Rzeczypospolitej Polskiej i podważają obecny porządek prawny w naszym kraju.

MSWiA nie może być bierne wobec działań tych trzech w/w organizacji. Pan premier szuka oszczędności, które można również znaleźć poprzez następujące działania:

- Zaprzestać stawiania nowych tablic z niemieckimi nazwami niektórych
miejscowości w woj. śląskim i opolskim.

- Odmawiać ochrony Policji dla marszów organizowanych przez RAŚ.

- Zaprzestać wypłacania diet poselskich przedstawicielom mniejszości niemieckiej w Sejmie R.P., gdyż w Bundestagu w RFN nie ma ani jednego posła reprezentującego ponad półtora miliona Polaków, zamieszkujących Niemcy.
>

- Odmawiać wsparcia finansowego dla tych „naukowców" Uniwersytetu Śląskiego, którzy tworzą ideologiczno-propagandową bazę dla RAŚ.

Panie Prezydencie ,

Antypolskie organizacje tworzą już na Śląsku fakty dokonane nie tylko poprzez stawianie tablic z niemieckimi nazwami miejscowości, ale przede wszystkim przygotowywane jest referendum w celu oderwania nie tylko Śląska , ale również Sudetów od Polski .

Planowane jest utworzenie na wzór Kosowa tzw. „Państwa Śląskiego" od Gliwic poprzez Ostrawę aż po Sudety . Czesi i Słowacy nie pozwalają na swoim terytorium na propagandę autonomistów , a w Polsce za nasze podatki , centrum intelektualne RAŚ działa bez przeszkód na Uniwersytecie Śląskim , a jej główny ideolog dr Gorzelik jest często cytowany przez lokalną prasę np. Dziennik Zachodni .

Z kolei szef tzw."Ruchu Ludności Narodowości Śląskiej " bezkarnie głosi teorie o rzekomo „polskich obozach koncentracyjnych" .

Dlaczego Policja za nasze podatki ochrania marsze autonomistów RAŚ?

Polaków na Górnym Śląsku jest 99% i żaden prawdziwy Polak nie chce autonomii Śląska . Każdy Prawdziwy Ślązak jest równocześnie Polakiem.


Panie Prezydencie,

Na Śląsku potrzeba więcej Wojska Polskiego, więcej polskiego przemysłu, więcej polskich historyków na Uniwersytecie Śląskim , natomiast mniej antypolskich organizacji , a przede wszystkim mniej przywilejów dla mniejszości niemieckiej i żadnych dotacji dla rzekomo „naukowych" badań autonomistów z U.Ś.

Z nadzieją na pozytywną odpowiedź

Łączę wyrazy szacunku


Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej
rodowity mieszkaniec Bielska-Białej

Rajmund PollakOto najważniejsze fragmenty sentencji odpowiedzi :

Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Warszawa dnia 1.grudnia.2010 roku
Znak pisma : NR BLO-060/6795/01/10/WD

"Szanowny Panie
Potwierdzamy wpływ Pana listu z dnia 2 listopada 2010 roku zatytułowanego Wniosek obywatelski, skierowanego do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
List ten został przekazany do Biura Listów i Opinii Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP w celu udzielenia odpowiedzi.
Uprzejmie informujemy, że z uwagą zapoznaliśmy się z Pańskim wnioskiem o podjęcie inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmian obecnych przepisów zakresie przywilejów, działalności i organizacji mniejszości narodowych. Zapewniamy, że napływająca korespondencja jest wnikliwie analizowana, a wnioski z niej wypływające są na bieżąco przekazywane doradcom Prezydenta RP i kierownictwu Kancelarii w celu ich wykorzystania w decyzjach i działaniach Pana Prezydenta"....

Po takich informacjach czekałem na pisemne stanowisko doradców Prezydenta RP, którzy mój wniosek otrzymali.

Mimo upływu ok.pół roku od daty wpływu mojego wniosku obywatelskiego do Kancelarii Prezydenta R.P. nie otrzymałem jeszcze od doradców Prezydenta RP żadnej konkretnej odpowiedzi na mój w/w wniosek obywatelski, mimo, że Kodeks Postępowania Administracyjnego przewiduje termin 30 dni na odpowiedź.

Rajmund Pollak

2011-06-10 | Dodaj komentarz
Dark
2011-06-15 17:58:31
Hahahah nawet nie zna Pan nazwy organizacji którą chce Pan delegalizować. Jak tu traktować takich ludzi poważnie? Ponadto widzę, że tęskno za czasami komunistycznej cenzury. Życzę zdrowia.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517387
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Wniosek obywatelski do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej . , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała